RPG prodá pár bytů… a všichni budou šťastní.

Na různých zpravodajských serverech se vyrojily zprávy o záměru RPG odprodat část ze svého nemalého jmění (momentálně vlastní 44 tisíc bytů). O tom jak hodně jsou nájemníci těchto bytů naštvaní a kolik žalob už bylo podáno psát nebudu. Nemá smysl se rozepisovat ani o tom, jakým způsobem k majetku tato společnost přišla. Tohle jsou všechno kauzy, které jsou veřejnosti notoricky známé a vlečou se už strašnou řadu let.

Centrum Ostravy

Autor ilustrační fotografie: Lukáš Mižoch

Jestli a jakým způsobem k prodeji dojde ukáže až čas. Co mě osobně na tomto nečekaném obratu zaujalo je okamžik, ve kterém k němu došlo. Celé roky RPG rýžuje z výhodně nakoupených bytů na nájmech – ano používám slovo rýžuje, protože proklamovaná investice velké části zisků do rekonstrukcí bytového fondu mi přijde minimálně diskutabilní – a k otázce prodeje bytů nájemníkům se vždy stavělo odmítavě. Tak proč právě teď?

Načasování

Je zajímavé, že tato zpráva se objeví v okamžiku, kdy se má v regionu zavírat důl Paskov a hrozí sociální nepokoje. Napadá někoho souvislost?

Na jedné straně kauza, která na popularitě panu Bakalovi rozhodně nepřidává. Naštvaní horníci. Mraky lidí bez práce a společnost, která si v uplynulých letech slušně nahrabala a najednou to zabalí. Žádný rozumný podnikatel nebude krmit neprosperující podnik, nicméně žádný jeho propuštěný zaměstnanec nepochopí neochotu vrátit z tolika vydělaných peněz alespoň část na pomoc lidem, kteří ten zisk spoluvytvářeli. Všechno to znamená velmi negativní emoce.

Na druhé straně by se nájemníci RPG na Ostravsku mohli konečně dočkat prodeje bytů za zvýhodněné ceny, na který tak dlouho čekají. Bude určitě velmi záležet na podmínkách, za kterých k tomu dojde. Zatím se RPG netváří,že by chtělo byty prodávat za bůhví jak zvýhodněné ceny. Nicméně je to jedno, ať si to zlé RPG říká co chce. V tomto okamžiku se totiž na svém obláčku z výšin snáší k prostému lidu pan Bakala a prostřednictvím BXR podává pomocnou ruku prohlášením, že zvažují tuto nespravedlnost kompenzovat dotací části kupní ceny. Voilà – pozitivní emoce jsou na světě.

Krása. Určitě by to byly plusové body pro image jednoho z nejbohatších Čechů. Všechno je to přece o rovnováze. Pár lidí naštve, pár potěší a celkový obraz nakonec nedopadne tak zle. Ale možná se pletu. Konspirační teorie nikdy nebyly můj obor :). Mimochodem, docela by mě zajímalo, jestli horníci, kteří budou propuštěni, žijí v bytech RPG a hodlají si je i koupit. Možná za peníze z odstupného… Tomu se říká pikantní situace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Realitní trh. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u RPG prodá pár bytů… a všichni budou šťastní.

  1. Karel napsal:

    Tímhle to Bakala nijak nevyžehlí. Já myslím, že on tu v Karviné není moc oblíbený už teď. Navíc ty prasečinky s OKD co se teď dějou a pak není jisté jak to s těmi byty dopadne. Jestli to nejsou jenom takové tlachy. Ale to mu může být fuk. Však se o tom všem přestane psát a sejde to z očí a časem lidi zapomenou, že existoval nějaký důl Paskov. Tak co by prodával byty, co mu ročně sypou miliardy skoro za nic. Tak to tu prostě chodí. Ani jeho kamarádi nahoře ho nenechají na holičkách. Všechno hezky vyšumí a Zdenda se může dál blahoskloně usmívat ve svém sídle ve Švajcu.

Komentáře nejsou povoleny.