Nový ceník Srealit platí. Počet nabízených nemovitostí klesl o 20000

Od dnešního dne začal platit nový ceník největšího realitního serveru u nás. Jak už bylo napsáno v článku z října, tento ceník znamená výrazné zdražení zejména pro malé RK. Celou dobu po oznámení nových cen probíhaly diskuze realitních makléřů, jak na danou situaci zareagovat. Padaly výzvy k bojkotu Srealit, objevila se i docela úsměvná aktivita Realitní komory, která je zřejmě pyšná na to co dokázala..

Seznam na tyto iniciativy reagoval oficiálním prohlášením, ve kterém potvrdil, že k žádným úpravám ceníku nedojde. Věty typu „žádných diskuzí se nebudeme účastnit“ „nemá smysl vyčkávat“ apod. hovoří za vše. Pro mě osobně další ukázka „mistrovství“ krizové komunikace manažera Srealit, který z pozice síly jakýmkoliv diskuzím prostě utnul tipec. Ostatně podle toho jak reagoval na příspěvky k článku o novém ceníku na blogu Srealit se asi nedalo ani čekat nic jiného.

Takže jak to vlastně dopadlo? Nový ceník samozřejmě platí. Oproti včerejšku zmizelo z Srealit cca 20.000 nabídek a v adresáři RK chybí zhruba 600 firem. Z poměru mezi počtem zmizelých nabídek a firem vyplývá, že se jednalo především o menší realitky. Je evidentní, že mnoho realitních kanceláří svůj úmysl ukončit s Srealitami spolupráci dotáhlo do konce. Někteří se k nim pravděpodobně ještě přidají. Názory, že inzerce nebude ukončena okamžitě, ale až po vyčerpání prostředků v peněžence se totiž objevovaly také.

(edit.: Byl jsem upozorněn na to, že neaktivní inzeráty RK jsou v počítadle aktuálních nabídek na Sreality započteny také a skutečný stav by tak měl být ještě ještě nižší. To se projeví až je RK ze systému úplně vymažou… tak uvidíme.)

V Seznamu jistě počítali s tím, že k nějakému odlivu klientů dojde. Je otázka jestli byl tento úbytek kritický. Sreality určitě měly nějaký přehled (díky využité nabídce bonusů) o tom kdo odejde a kdo ne… Pravděpodobně je tedy úbytek v rámci předpokladů, protože už bychom se zřejmě dočkali nějaké reakce.  Místo toho na HP Srealit pořád visí stále stejné, roztomile arogantní vyjádření, na které odkazuji v prvním odstavci.

Jestli se skutečně k ostatním, kteří skončili, přidají další RK, které se rozhodli využít nabízený bonus a hodlají skončit až po jeho vyčerpání, mohlo by to s přístupem Srealit ještě otřást. V opačném případě si myslím, že tenhle pokles nestačí a Seznam na tom nakonec vydělá. Po čase totiž začnou čísla v počtech nabídek a registrovaných RK zase narůstat a Sreality tuhle bitvu vyhrají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Realitní trh. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Nový ceník Srealit platí. Počet nabízených nemovitostí klesl o 20000

  1. RK napsal:

    Zajímavý článek o tom jak vyhazujeme naše peníze za inzerci na srealitách je tady http://www.portal-bydleni.cz/sreality-cz-inkasuji-penize-za-nefunkcni-sluzbu-inzerce/

  2. Admin napsal:

    Nerozumím, co na tomto článku shledáváte tak zajímavého…bulvární zprávička s téměř nulovou hodnotou, která akorát naštve pár makléřů. Přitom úplně zbytečně. Normální uživatel se samozřejmě nikdy neprokliká až na stranu 1000 ve výpisu inzerátů, v tom má Ján M. pravdu. Při zadávání kritérií pro vyhledávání se normálně všechny inzeráty zobrazují a tohle je úplně absurdně rozmáznuté nic, které má asi působit jako obrovská senzace, ale ve skutečnosti tahle chyba stránkování nikoho reálně poškodit nemohla. Ovšem uznávám, že p. Mertl opět ukázal jaký je „formát“ manažera. I když má pravdu, za takový styl komunikace, který opakovaně předvádí, se divím, že ho ještě ze Seznamu nevykopali někde na nejbližší úřad práce.

Komentáře nejsou povoleny.